Швеция спечели след намеса на системата за видеоповторение

4
Гранквист бележи победния гол от дузпа
Снимка: Ройтерс

Отборът на Швеция спечели първия си двубой на 21-ото Световно първенство по футбол в Русия.

В мач от група “F” избраниците на селекционера Яне Андершон победиха с 1:0 Южна Корея в Нижни Новгород.

През първата част най-чистото положение изпуснаха скандинавците. В 20-ата минута централният нападател Маркус Берг не успя да преодолее вратаря Хьон –У Джо от 5 метра.

Благодарение на системата за видеоповторение Швеция поведе в резултата в 65-ата минута. След намесата на арбитрите, които отговарят за системата, главният съдия Хосе Агийар от Салвадор отсъди дузпа за „тре крунур“ за фаул на Мин-У Ким срещу Виктор Клаесон.

Капитанът на шведите Андреас Гранквист беше точен от наказателния удар.

До края на двубоя южнокорейците се опитаха да изравнят резултата, но така и не успяха да отправят удар в очертанията на вратата на Робин Олсен.

В класирането на група „F“ водят съставите на Мексико и Швеция с по 3 точки и голова разлика 1-0. Трети, без спечелени точки, са отборите на Германия и Южна Корея.

На 23 юни са двубоите Германия – Швеция и Мексико – Южна Корея.