от 07.00 часа

Петра Квитова продължава напред в Бирмингам

Петра Квитова

Защитаващата титлата си Петра Квитова (Чехия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в английския град Бирмингам с награден фонд 936 хиляди долара.

Квитова постигна лесна победа срещу Даря Гаврилова (Австралия) с 6:2, 6:2 за 77 минути.

"Условията бяха трудни, защото беше ветровито. Никога не бях играла срещу нея на тревни кортове", заяви чехкинята след двубоя.

На четвъртфиналите Квитова ще играе срещу петата поставена Юлия Гьоргес (Германия), която елиминира Ашли Барти (Австралия) със 7:6(6), 6:3.

Шампионката от "Уимбълдън" и водачка в схемата Габрине Мугуруса (Испания) отпадна във втория кръг след загуба от Барбора Стрицова (Чехия) с 2:6, 4:6 за 86 минути.

Стрицова направи два пробива по пътя си към успеха в първия сет.

Във втората част Мугуруса поведе с 4:2, но загуби четири поредни гейма, а с това и срещата.

Миналата година испанката достигна до полуфиналите в Бирмингам, а по-късно триумфира на "Уимбълдън".