Надал без затруднения на „Уимбълдън“

Надал спечели в 3 сета

Световният номер едно в тениса Рафаел Надал нямаше проблем в първата си среща на „Уимбълдън“.

Вторият поставен испански левичар спечели срещу Дуди Села от Израел с 6:3, 6:3, 6:2 за час и 51 минути игра на централния корт.

Рафа стигна до пробив на нула за 5:3 в първия сет и след това го затвори на свой сервис.

11-кратният шампион от „Ролан Гарос“ стартира с брейк следващата част и направи още един в заключителния гейм.

В началото на третия сет Села проби подаването на двукратния победител от „Уимбълдън“. Надал реагира мигновено и направи рибрейк за 1:1, а след това спечели още три поредни гейма. При 2:5 израелецът сервираше за оставане в срещата Испанецът пропиля два мачбола, но при третия ликува.

Рафа очаква победителя от мача Михаил Кукушкин (Казахстан) и Вашек Поспишил (Канада).

Успешно стартира и №4 в схемата Александер Зверев. Германецът победи Джеймс Дъкуърт от Австралия със 7:5, 6:2, 6:0. Саша загуби само 3 точки при вкаран първи сервис.