от 09.00 часа

Славчев дебютира с победа в Шампионска лига, Живко Миланов и "Апоел" - със загуба

Шампионска лига
Снимка: arkiv

Българският национал Симеон Славчев дебютира официално за азербайджанския "Карабах" при победата над "Олимпия" (Любляна) с 1:0 в словенската столица в среща от първия квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол. Славчев влезе в игра веднага след почивката на мястото на Диниев, а гола за тима от Азербайджан, който през миналия сезон игра в груповата фаза, реализира Уилд-Доналд Герие (79). Двата тима завършиха мача в намалени състави след червени картони на Иса Абас и Кара Карайев.

Литовският шампион "Судува" изненадващо срази АПОЕЛ (Никозия) с 3:1. Хеттрик на Риджино Чичилия (9, 13, 19) съкруши кипърския първенец, който върна само един гол чрез Кажу (90) в самия край. Живко Миланов започна като титуляр за гостите и беше сменен в 63-ата минута от бразилеца Леонардо Натей.