Франция и Хърватия ще решат кой ще спечели световната титла

След вчерашната среща между отборите на Англия и Хърватия, в която хърватите победиха с 2:1, вече са ясни финалистите на Световното първенство по футбол. Това са Франция и Хърватия, които ще се изправят един срещу друг в неделя вечер. В събота за третото място ще спорят съставите на Белгия и Англия.

Как в Англия коментират снощната загуба, чуйте от кореспонденцията на кореспондента на БНР Веселин Паунов.

Специалният ни пратеник на първенството Христо Денев също коментира втората полуфинална среща между на Хърватия и Англия. Какво каза той, може да чуете в звуковия файл.

Картина от Москва пък може да чуете от кореспондента на БНР Ангел Григоров.

Финалният мач от Мондиал 2018 ще бъде предаван пряко по програма "Хоризонт" на Българското национално радио.

Цялото футболно студио може да чуете в звуковия файл.

Билети за ЦСКА-София – „Левски“ ще се продават до петък

Билети за съботното дерби между ЦСКА-София и Левски няма да се продават в деня на мача. Това обявиха домакините на своя официален сайт. Ето и пълният текст на съобщението. "Уведомяваме ви, че билети за вечното дерби в събота (29 септември) от 17:00 часа на Националния стадион, на което ЦСКА е домакин, няма да се продават в деня на мача...

публикувано на 26.09.18 в 16:32
Зам.-министър Андонов с участниците в турнира по тенис в колички.

Започна Европейската седмица на спорта #BeActive

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов даде старт на турнир по тенис на корт в колички. Събитието е част от Европейската седмица на спорта #BeActive и се реализира за втора поредна година. „За мен е удоволствие да бъдем заедно на този турнир, който вече стана традиционна част от Европейската седмица на спорта. Благодаря Ви, че..

публикувано на 26.09.18 в 16:10
Изабелла Шиникова

Шиникова премина първия кръг в Клермон Феран

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира по тенис в Клермон Феран (Франция) с награден фонд 25 хиляди долара.  Поставената седма в схемата българка победи в първия си мач преминалата през квалификациите представителка на домакините Ализе Тубело с 6:2 и 6:3 за час и 4 минути. Следващата съперничка на Шиникова е туркинята Айла Аксу. Другата..

публикувано на 26.09.18 в 15:42

Волейболистите завършиха девети на Световното

Отборът на България завърши на девето място в крайното класиране на Световното първенство по волейбол за мъже 2018, на което страната ни е домакин заедно с Италия.  Това стана ясно след публикуване на подреждането след шесто място в официалната страница на Международната федерация ФИВБ. За крайното класиране е използван следния метод -..

публикувано на 26.09.18 в 15:20
Михаил Мадански

Шеф в "Монтана": Един гол не ни достигна срещу ЦСКА София

"Отборът на "Монтана" се противопостави на ЦСКА София за купата и представянето ни е достойно". Това смята спортният директор на втородивизионния клуб Михаил Мадански.  Както е известно, ЦСКА София спечели с 2:0 гостуването си в Монтана в среща от1/16 финалите за купата на България, а второто попадение на червените от София падна в добавеното от съдията..

публикувано на 26.09.18 в 15:13
Георги Костадинов

Георги Костадинов титуляр при успех на "Арсенал" (Тула) за купата

Пълни 90 минути изигра българският национал Георги Костадинов при успеха на неговия "Арсенал" (Тула) с 2:1 над "Сахалин" (Южно-Сахалинск) в среща от 1/16-финалите за Купата на Русия, играна в Томск. Арсеналци поведоха още в 11-ата минута. Горбатенко стреля в долния ъгъл, вратарят на третодивизионния отбор отби, но при добавката първи беше Кадири, който..

публикувано на 26.09.18 в 14:58
Анастасия Павлюченкова

Рускиня спря шампионката Квитова в Ухан

Двукратната шампионка Петра Квитова отпадна в третия кръг на турнира по тенис в Ухан (Китай) с награден фонд 2,74 милиона долара. Чехкинята, която защитава трофея си от миналата година, загуби с 6:3, 3:6, 6:3 от рускинята Анастасия Павлюченкова. За Павлюченкова това бе първа победа над играч от топ 5 на света от април месец насам, а..

публикувано на 26.09.18 в 14:26