Григор Димитров се върна в Топ 5 на ранглистата

Григор Димитров

Григор Димитров се изкачи с едно място в световната ранглиста по тенис и се завърна сред петимата най-добри в света.

Българинът има актив от 4610 точки и измести от петата позиция Кевин Андерсън.

Южноафриканецът не успя да защити точките си от миналогодишния финал на турнира във Вашингтон.

Тази седмица хасковлията ще участва на турнира от сериите “Мастърс 1000” в Торонто, където има да защитава 90 точки.

Той ще стартира от втория кръг, където негов съперник ще бъде победителят от двубоя между Фернандо Вердаско и Петер Гойовчик.

Начело в световната ранглиста не настъпиха промени.

Лидер продължава да е Рафаел Надал, следван от Роджър Федерер и Александър Зверев.

Иван Ракитич

Хърватия без важен играч срещу Англия

Хърватският халф Иван Ракитич ще пропусне решаващия мач срещу Англия в Лигата на нациите, обяви селекционерът Златко Далич в петък. Ключовият полузащитник беше заменен в 67-та минута при победата над Испания с 3:2 в четвъртък, когато световните вицешампиони направиха важна крачка към първото място в групата си. "Той ще се прибере в Барселона, защото..

публикувано на 17.11.18 в 22:55
Неймар

Неймар отбелязал исторически гол

Звездата на бразилския футбол Неймар влезе в историята на националния си отбор. 26-годишният нападател на френския футболен гранд "Пари Сен Жермен" вкара единствения гол, с който „селесао“ спечели контролата срещу Уругвай (1:0) в Лондон вчера. С това попадение Неймар стана едва третият бразилски национал, достигнал границата от 60 гола за..

публикувано на 17.11.18 в 22:44
Спас Делев

И Спас Делев се оплака от съдията в Кипър

Нападателят на националния отбор на България - Спас Делев, говори пред медиите на "Летище София" след прибирането на "трикольорите" от Кипър. "Щастлив съм, че играя отново за националния отбор. Изиграхме добър мач, но нямахме шанс при положенията и не се прибрахме с успех от Кипър. Мисля, че и съдията повлия на крайния резултат, тъй като..

публикувано на 17.11.18 в 22:18
Александър Попов говори за бъдещето на ЦСКА

Александър Попов: ЦСКА трябваше да бие с 3:0

Треньорът на волейболния ЦСКА Александър Попов коментира успеха над "Левски" с 3:1 гейма в мач от петия кръг на Суперлигата на България. "Хубав и интригуващ мач се получи, три момчета от тима бяха с температура, изпуснахме да победим чисто с 3:0, въпреки че по този начин направихме зрелище за феновете в залата, както и хората, които са гледали..

публикувано на 17.11.18 в 22:13
Златан Ибрахимович игра в

Ибрахимович: За всичко е виновен Погба

Нападателят на "Лос Анджелис Галакси" Златан Ибрахимович подкрепи полузащитника на "Манчестър Юнайтед" Пол Погба. Двамата играха заедно с екипа на „червените дяволи” и се познават добре. "Ситуацията около Погба започва да става малко глупава. Всеки вини Погба. Някой минава на червено – Погба е виновен. Пука ти се гумата – Погба е виновен. Нещо се..

публикувано на 17.11.18 в 22:04
Върховете Латок 1,2,3,4. Най-високият е Латок 1 (7145 м)

Екстремните спортове 11-17 ноември

Изключително амбициозна цел си поставят двама наши млади алпинисти, които искат да достигнат световно ниво в big wall изкачванията и да популяризират родния алпинизъм със серия от експедиции. Проектът на 32-годишния Дамян Чолпанов и 21-годишния Кристиян Димитров се нарича Безкрайна линия и, ако съберат нужните пари, трябва да започне през..

публикувано на 17.11.18 в 21:59
Владимир Николов

Владимир Николов за дербито: Много мъжество, малко волейбол

Старши-треньорът на волейболния "Левски" Владимир Николов не бе очарован от качеството на играта при загубата от ЦСКА с 1:3 гейма в дербито на Суперлигата. Николов се завърна в игра, принуден заради кадровите проблеми в отбора. "Много мъжество и малко волейбол. След излизането на Гордън Люцканов ЦСКА би такъв сервис, с който не ни позволи да играем. Не..

публикувано на 17.11.18 в 21:58