Шарапова даде само 2 гейма на сънародничка

Шарапова продължава в Монреал

Бившата световна номер 1 при жените Мария Шарапова се класира за осминафиналите на силния тенис турнир Rogers Cup в Монреал (Канада).

В среща от втори кръг рускинята постигна категорична победа с 6:0, 6:2 над своята сънародничка Дария Касаткина след 74 минути игра.

31-годишната Шарапова доминираше напълно над своята съперничка, успявайки да реализира цели пет пробива, а същевременно не загуби нито един свой сервис гейм.

За място на четвъртфиналите рускинята, която на старта победи българката Сесил Каратанчева, ще се изправи срещу поставената под номер 6 Каролин Гарсия от Франция.

В друга среща от втори кръг шампионката от тазгодишното издание на „Уимбълдън“ Анжелик Кербер допусна изненадващо поражение от французойката Ализе Корне с 4:6, 1:6.

Изненада обаче липсваше в мача на световната номер 3 Слоун Стивънс, която победи с категоричното 6:0, 6:2 представителката на домакините Франсоаз Абанда.