Ел Маестро: Не заслужавахме да загубим

Старши треньорът на ЦСКА-София Нестор ел Маестро не скри разочарованието си след снощната загуби от „Копенхаген4 с 1:2 в Лига Европа на стадион "Васил Левски".

"Разочарован съм заради моите играчи. Те дадоха всичко от себе си, не заслужавахме да загубим. С разбити сърца сме“, заяви наставникът.

„Започнахме мача, както обикновено. Играхме страхотно първите 20 минути, но след това се видя, че играхме срещу силен отбор. Играхме 10 срещу 11, което винаги е трудно.  Няма какво да кажа за съдийските отсъждания. Видях ситуацията за червения картон и дузпата. Не обичам теориите на конспирациите. Просто имахме лош късмет. Съдията явно е видял нещо, което го е накарало да вземе тези решения“, коментира още Ел Маестро.

Откакто съм в ЦСКА, Божидар Чорбаджийски е един от най-добрите ни футболисти. Той е фантастичен този сезон. Ако съдията беше дал фаул без картон, никой нямаше да забележи.

Винаги е трудно на реванша, когато си загубил първия мач у дома с 1:2, ще бъде тежко. Преди мача казах, че шансовете са 50:50, но сега е малко по-различно. Бил съм в Копенхаген и знам какво ни очаква.Трудно е да вкараш два гола в Копенхаген.

Жеферсон има хематом, надявам се, че не е твърде сериозно. Енрике ще му трябва повече време да се възстанови. Сега и Джеси се контузи, ще видим колко време ще се лекува", завърши специалистът.

Кирил Десподов благодари за подкрепата на феновете

"Разочарованието е огромно за мен и целия отбор, защото Копенхаген ни биха доста нелепо, с помощ от 12-ия играч. Ние също направихме грешки, отбранявахме се докато можахме и имахме сили. С десет човека се опитахме и направихме всичко възможно. Благодарим на феновете за подкрепата, която ни оказват, за съжаление не успяхме да ги зарадваме с победа. Шансовете ни остават, видя се, че Копенхаген не са нищо особено, просто червеният картон им помогна и накрая дузпата, която аз направих. В реванша трябва да играем футбола, който иска треньорът ни и ще имаме успех със сигурност. Имаме сили да отстраним Копенхаген", заяви нападателят, който асистира за гола на Мауридес.