Защитник на „Славия“ ще играе в Холандия

Стефан Велков с екипа на "Ден Бош"
Снимка: fcdenbosh.nl

Носителят на Купата на България „Славия“ направи най-значимия трансфер в български футболист през това лято.

Защитникът Стефан Велков вече е футболист на холандския „Ден Бош“, съобщиха от клуба от Ниската земя. Отборът играе във второто ниво Еерсте дивизи и е известен с това, че е първият тим на легендарния Рууд ван Нистелрой.

Договорът на софиянеца е за една плюс две години. 21-годишният младежки национал изигра 87 мача за „белите“ в Първа лига, в които е вкарал два гола.

"Пристигането ми тук е още една важна стъпка в моята футболна кариера. Чувствам се добре в клуба и за мен „Ден Бош“ е най-подходящият в момента. Очаквам с нетърпение да работя тук съм убеден, че мога да продължа да се развивам добре на терена и на лично ниво", коментира Велков пред клубния сайт.

В първия кръг от новия сезон на 17 август "Ден Бош" гостува на "Волендам".

Денислав Коджабшев със сребро от световно първенство

Българинът Денислав Коджабашев спечели исторически първи медал за България в тениса на маса от световно първенство.  Левичарят от Варна заслужи сребърното отличие на сингъл по тенис на маса за хора с увреждания в Клас 10 на първенството на планетата в словенския град Лашко.  На финала възпитаникът на Асен Асенов загуби с 0:3 гейма (10:12,..

публикувано на 21.10.18 в 11:51
Роналдо с нов рекорд

Кристиано Роналдо постигна нов личен рекорд, след като отбеляза гола за „Ювентус“ при домакинското 1:1 с „Дженоа“ в мач от 9-ия кръг на италианското първенство. Така португалецът стана първият футболист в историята, вкарал 400 попадения в срещи от най-добрите 5 първенства на Европа – в Англия, Испания и Италия. Роналдо е вкарал 84 от..

публикувано на 21.10.18 в 11:44
Меси има счупване на кост на ръката

Лионел Меси има счупване на кост на дясната ръка и ще пропусне мачовете на „Барселона“ в следващите поне 3 седмици, съобщиха от клуба. Капитанът на тима получи травмата в средата на първото полувреме при победата над „Севиля“ с 4:2 в мача от 9-тия кръг на испанското първенство. Веднага той бе отведен в болница, като се очаква да не играе в 4 мача,..

публикувано на 21.10.18 в 11:40
Мария Николова финишира на Кападокия

Мария Николова отново първа в ултрамаратона Кападокия Ултра

Втора поредна победа за българката в престижното състезание в Кападокия, Турция. След като миналата година Мария зае първото място при жените, тази година тя повтори успеха си, като дори подобри времето си с повече от час. В събота (20 октомври) бегачката ни измина 119-километровото трасе, с денивелация 3730 метра за 13 часа и 14 минути (при 14 часа..

публикувано на 21.10.18 в 10:17
Масов бой на мач в НБА

Отборът на „ЛА Лейкърс“ с Леброн Джеймс в състава записа втора поредна загуба от старта в Националната баскетболна асоциация (НБА). „Езерняците“ допуснаха поражение в своята зала от „Хюстън Рокетс“ със 115:124. Грозни сцени се разиграха на полето само 4 минути преди финалната сирена. В този момент разликата в резултата бе само една точка в..

публикувано на 21.10.18 в 10:09
Хамилтън потегля първи за Гран при на САЩ

Люис Хамилтън с „Мерцедес“ ще стартира от първа позиция в днешното състезание за Гран при на САЩ, кръг от шампионата във „Формула 1“. Британецът спечели своя 82-ри полпозишън, след като даде най-добро време от 1:32,237 минути в квалификацията за място. Той изпревари Себастиан Фетел („Ферари“) само с 0.061 секунди, а трети се нареди другият пилот на..

публикувано на 21.10.18 в 08:51
Мирослав Киров стигна до репешажите за бронза

Наш борец продължава за бронза на световното

Мирослав Киров стигна до репешажите за бронза в първия ден от световното първенство по борба в унгарската столица Будапеща. Руснакът Заурбек Сидаков, от когото той загуби на четвъртфиналите, поднесе поредната сензация на първенството. На полуфиналите в  категория до 74 кг на свободния стил той отстрани и Франк Чамизо (Италия), бронзов олимпийски..

публикувано на 20.10.18 в 22:30