Оперираха по спешност футболист на „Лудогорец“

Лукас Саша (вляво) претърпя спешна операция

Дефанзивният халф на „Лудогорец“ - Лукас Саша, претърпя спешна операция заради счупена долна челюст. Тежката травма стана факт в началото на мача със „Зрински“ (1:0) в турнира по футбол Лига Европа, когато бразилецът получи удар в лицето. Въпреки болката, Саша прояви мъжество и игра до 78-ата минута, когато бе заменен от Густаво Кампаняро.

Операцията, извършена от д-р Дюлгеров във варненската болница „Св. Марина“, мина успешно и в следващите дни Лукас Саша ще се възстановява.

Валери Божинов

Божинов: Валери без неговите съотборници и колеги няма как да има успехи

Звездата на "Ботев" (Враца) Валери Божинов получи 11 гласа за играч на 16-ия кръг в Първа лига за двата гола и цялостното си представяне в мача с "Левски". В класацията за играч на ноември Божинов получи 14 гласа, следван от Кирил Десподов от ЦСКА-София с 5. "Благодаря на моите съотборници, на треньора Сашо Ангелов, на кмета, на директора. Когато сме..

публикувано на 10.12.18 в 15:47

Шампионът в НБА взе наградата "Спортна личност на годината"

Шампионът в Националната баскетболна асоциация "Голдън Стейт Уориърс" спечели наградата на списание "Спортс Илюстрейтед" за "Спортна личност на годината". "Уориърс" стават едва четвъртия тим, удостоен с предстижното отличие, след националния отбор по хокей на лед на САЩ от 1980 година, националния отбор по футбол за жени на САЩ от 1999 година и..

публикувано на 10.12.18 в 15:29
Виктория Томова

Виктория Томова победи бивша №48 в света в Дубай

Първата ракета на България Виктория Томова е на осминафинал на тенис турнира в Дубай, ОАЕ, който е с награден фонд 100 хиляди долара плюс гостоприемство. Тя се наложи над бившата №48 в света Карина Витхьофт от Германия с 6:3, 6:3 след малко повече от един час игра. В първата част софиянката започна устремно и набързо поведе с 4:0, след..

публикувано на 10.12.18 в 14:52
Ясен Петров

Ясен Петров разкри как се успява в Китай

Бившият треньор на "Левски" Ясен Петров се завръща в събота в Китай, където започва подготовка с втородивизионния "Шъдзджуан". Тимът ще гони класиране в елита на местния футбол. "За да успееш в Китай, трябва да работиш добре с местните футболисти. Във втора лига в Китай има право мачовете да започват двама чужденци и е задължително да стартират двама..

публикувано на 10.12.18 в 14:40
Никола Спасов

Треньорът на "Царско село": Не беше лесно да станем първи

Отборът на "Царско село" завърши на първо място есенния дял от шампионата по футбол във втора професионална лига. Тимът, воден от Никола Спасов, събра 46 точки в актива си и има 7 повече от втория състав в групата "Монтана". Трети в класирането е "Арда" с 31 точки. "Успехът и класирането ни на първо място не дойде толкова лесно. Имахме колебания,..

публикувано на 10.12.18 в 14:34
Мохамед Салах постигна хеттрик през уикенда.

Клоп: Не съм се притеснявал за Салах, чака ни голям мач с "Наполи"

Мениджърът Юрген Клоп никога не е бил притеснен за формата на Мохамед Салах. Египетският нападател направи много силен първи сезон и вкара 44 гола, а през този започна малко по-бавно. Салах обаче постигна хеттрик във вратата на "Борнемут" в последния кръг и с това качи "Ливърпул" начело в класиране в английското футболно първенство. "Интересува ме..

публикувано на 10.12.18 в 14:25
Теодор Кабакчиев

Теодор Кабакчиев в топ 10 на световния супер ендуро шампионат

Теодор Кабакчиев с КТМ завърши на 9-о място в първия кръг на световния супер ендуро шампионат. С резултат 4-12-12 в трите манша на клас „Джуниър“ (за състезатели до 23 години) състезателят на „Exteme Racing“ даде 12-о време в квалификациите, което му отреди втора редица на стартовата решетка. Със страхотно каране българинът завърши на 4-о място..

публикувано на 10.12.18 в 14:18