Първи медал за България в Берлин – сребро на Мирела Демирева

Мирела Демирева спечели сребърен медал

Мирела Демирева спечели първи медал за България на европейското първенство по лека атлетика в Берлин - сребро в скока на височина. Тя постигна 200 см от третия си опит, като за нея това е изравнено най-добро лично постижение в кариерата. След това Демирева три пъти не успя на 204 см.

Шампионка е състезаващата се с неутрален статут рускиня Мария Ласицкене със същия резултат, но постигнат от втория скок. И тя не успя да преодолее 204 см, заради което няколко пъти демонстрира огромното си разочарование с нервни реакции, въпреки, че вече знаеше, че е златна медалистка . Трета остана германката Мари-Лорънс Юнгфлайш със 196 см, което е изравнен личен рекорд за сезона.

Галин Иванов вкара гол за

"Славия" победи "Дунав", Георги Петков спасява дузпа

Отборът на "Славия" победи състава на "Дунав" с 2:0 в среща от петия кръг на Първа футболна лига и записа първа домакинска победа в елита през този сезон.  През първата част гостите от Русе пропуснаха дузпа в 25-ата минута, когато удар на Васев бе спасен от Георги Петков. Десет минути по-късно русенци поискаха нова дузпа, но Ковачев получи картон..

публикувано на 17.08.18 в 20:30
Красимир Балъков

"Етър" уреди нов вратар

Вратарят Анатолий Господинов беше картотекиран в "Етър" преди гостуването на "Ботев" (Враца) за срещата от петия кръг на първа футболна лига, съобщиха от клуба. Жълтата карта на стража, който преди седмица подписа договор с "Етър", пристигна от Полша. За последно бившият вратар на ЦСКА игра в полския "Хробри" (Глогов), с който разтрогна през лятото...

публикувано на 17.08.18 в 20:26
ФИФА

"Реал" Мадрид даде "Интер" на ФИФА

Испанският футболен клуб "Реал" Мадрид докладва италианския "Интер" пред ФИФА заради нерегламентирани опити да привлече плеймейкъра Лука Модрич. От ФИФА разкриха, че са получили жалба от "Реал" Мадрид малко преди затваряне на трансферния прозорец за Италия. 32-годишният Лука Модрич влезе като резерва за "Реал" в мача за Суперкупата на Европа срещу..

публикувано на 17.08.18 в 20:24
Мауридес позира с наградата

Мауридес посвети головете срещу "Славия" на брат си

Нападателят на ЦСКА София Мауридес посвети двата гола срещу Славия на своя брат Майкон, който играе за турския гранд "Галатасарай". Мауридес бе избран за играч на четвъртия кръг за двете попадения срещу "белите", с които донесе поредни три точки за ЦСКА, а брат му Майкон дойде специално от Истанбул за мача. "Ще се раздавам колкото мога и ще се старая  да..

публикувано на 17.08.18 в 18:41
Изабела Шиникова

Шиникова отпадна на четвъртфинал в Лайпциг

Българката Изабелла Шиникова отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Лайпциг (Германия) с награден фонд 25 хиляди долара. Шестата поставена в схемата Шиникова загуби от номер 2 Юлия Грабхер (Австрия) с 3:6, 4:6 за 85 минути. Във втория сет българката направи пробив за 3:3, но веднага загуби следващото си подаване. След това..

публикувано на 17.08.18 в 18:31
Катрин Тасева

Тасева и Владинова на финали в Минск

Катрин Тасева се класира за финалите на обръч и топка, а Невяна Владинова е финалистка на топка след изпълненията на тези два уреда от първия ден на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Минск (Беларус). Катрин Тасева има сбор от 36.400 точки до момента, след като получи оценки от 17.900 на обръч и 18.500 на топка. Невяна Владинова е със..

публикувано на 17.08.18 в 18:24
Татяна Воложанина

Воложанина ще участва на младежките олимпийски игри по художествена гимнастика

Татяна Воложанина ще представя България на турнира по художествена гимнастика на младежките олимпийски игри, които ще се проведат от 6 до 18 октомври в Буенос Айрес (Аржентина), съобщават от БФХГ. Грацията спечели днешното контролно на национален отбор девойки индивидуално за определяне на участничката на младежките олимпийски игри, което се проведе на..

публикувано на 17.08.18 в 18:22