от 09.00 часа

"Атлетико" Мадрид е носителят на Суперкупата на Европа

Отборът на "Атлетико" Мадрид спечели Суперкупата на Европа за трети път в историята си, след като победи градския си съперник "Реал" Мадрид с 4:2 след продължения в естонската столица Талин. Двубоят започна отлично за победителя в Лига Европа от миналия сезон, след като още преди да е изминала минута, централният нападател на тима Диего Коста се пребори за една висока топка със Серхио Рамос, нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл преодоля Кейлор Навас.

След като поведоха в резултата, възпитаниците на Диего Симеоне, който бе наказан за този мач и го изгледа от трибуните, се прибраха в своята половина и отстъпиха инициативата на съперника. Натискът на Кралския клуб даде резултат в 27-ата минута, когато Карим Бензема се възползва от прецизно центриране на Гарет Бейл и преодоля Ян Облак с глава. След почивката играчите на "Атлетико" заиграха по-активно, но въпреки това изостанаха в резултата в 63-тата минута, когато Рамос отбеляза дузпа, отсъдена за игра с ръка на Хуанфран в наказателното поле. „Дюшекчиите“ не се предадоха и продължиха да търсят гола, като в крайна сметка стигнаха до него в 79-ата минута, след като Коста бе намерен отлично от резервата Анхел Корея и не сбърка на празна врата за 2:2. До края на редовното време не паднаха повече голове и двубоят влезе в продължения. "Атлетико" доминираше напълно в първото продължение и реши изхода от срещата след два забележителни гола.