Федерер и Джокович в трети кръг на US Open (снимки)

4
Роджър Федерер в действие

Петкратният шампион от Откритото първенство на Съединените щати по тенис Роджър Федерер се класира за третия кръг в Ню Йорк.

Вторият поставен швейцарец продължава без загубен сет след успеха над Беноа Пер от Франция със 7:5, 6:4, 6:4.

Следващият съперник на 37-годишния Маестро ще бъде австралиецът Ник Кириос..

Шестият поставен Новак Джокович отстрани американеца Тенис Сандгрен с 6:1, 6:3, 6:7 (2), 6:2. Сърбинът пречупи съпротивата на представителя на домакините след 2 часа и 48 минути игра, като реализира 7 пробива от 16 възможности и загуби само веднъж своя сервис.

За място в 1/8-финалите Джокович ще спори с французина Ришар Гаске, който елиминира друг сърбин - Ласло Джере в три сета 6:3, 7:6 (5), 6:3.

Японецът Кей Нишикори водеше в мача си с Гаел Монфис с 6:2, 5:4, когато французинът се отказа заради контузия.

Поставеният под №4 Александър Зверев записа убедителна победа срещу Никола Маю с 6:4, 6:4, 6:2. Германецът, който по-рано тази месец назначи легендата Иван Лендъл за свой треньор, ще играе в следващия етап със сънародника си Филип Колшрайбер.

№7 Марин Чилич пък разгроми полския квалификант Хуберт Хуркач, като му да даде само два гейма в първия сет – 6:2, 6:0, 6:0 за 81 минути.

При жените надпреварата напусна датчанката Каролин Возняцки след поражение от украинката Леся Цуренко с 4:6, 2:6.

Мария Шарапова се наложи над Сорана Кърстя с 6:2, 7:5, а в трети кръг ще излезе на корта срещу Елена Остапенко. Шарапова победи в три сета 10-ата в света латвийка в единствения мач между двете тази година в Рим на клей.