"Арсенал" с труден успех в Англия

Петер Чех
Снимка: Архив

Отборът на "Арсенал" постигна труден успех като гост на "Кардиф" с 3:2 в среща от четвъртия кръг на английското футболно първенство.
Съставът на "Арсенал" показа слабости в защитата още в самото начало на мача. В рамките на първите 10 минути Петър Чех направи груби грешки и само късметът спаси гостите от ранен пасив.
В 11-ата минута Мустафи засече с глава в мрежата центриране от ъглов удар на Джака.
Последва пропуск на Начо Монреал, за да се стигне до 34-ата минута, когато  Лаказет с удар по земята прати топката в дясната греда. Във втората минута от допълнителното време, след поредица от грешки топката стигна до Виктор Камараса, който финтира Монреал и с мощен удар под гредата изравни.
"Арсенал" поведе в резултата в 62-ата минута чрез Обамеянг. Той получи топката след отлично взаймодействие между Йозил и Лаказет и с фалцов удар се разписа.
Осем минути по-късно Уорд направи 2:2, след като с глава направи безпомощен Чех.
Лаказет отново стана герой за "Арсенал". Французинът заби победен гол в 81-ата минута. Той получи топката в наказателното поле и с удар под гредата донесе три точки за състава на Унай Емери.