Дебютант носи труден успех на Германия

Дебютантът Нико Шулц донесе победата на Германия над Перу с 2:1 в контролна среща, играна в Зинсхайм. Защитникът на "Хофенхайм" реализира победния гол пет минути преди края на мача.

Двубоят бе 167-и за селекционера Йоахим Льов начело на Бундестима, с което той изравни постижението на Сеп Хербегер, който също е начело на Германия 167 мача в двата си периода 1936-1942 и 1950-1964, като през втория печели световната титла през 1954 година.

Германия направи силно първо полувреме, но, противно на хода на играта, перуанците поведоха с гол на бившия защитник на Хофенхайм Луис Адвинкула в 22-рата минута. Германците изравниха бързо чрез Юлиан Бранд три минути по-късно.

След почивката перуанците бяха по-дейният отбор, който имаше повече идеи в атака, но не успяха да реализират нов гол. Пет минути преди края левият бек Нико Шулц реализира победното попадение за Германия.

Други двама играчи – Тило Кехрен и Кай Хаверц, също записаха първи минути с националната фланелка на Германия.