Григор Димитров за първи път ще играе във Виена

Григор Димитров

Организаторите на тенис турнира в зала във Виена от категория „АТР 500“ обявиха списъка на участниците в състезанието, което започна на 22 октомври. Събитието беше в световноизвестната Щатсопера.

За момента Григор Димитров е водач в схемата. Шампионът от финалите в Лондон ще играе за първи път на турнира в „Щадхале“ в австрийската столица.

Сред останалите записани личат имената на местния любимец Доминик Тийм, на полуфиналиста от Откритото първенство на Съединените щати Кей Нишикори от Япония, Кевин Андерсън (РЮА), Джон Иснър (САЩ), Ник Кириос от Австралия и южнокорееца Хьон Чун.

Директорът на турнира Хервиг Щрака съобщи, че е в постоянен контакт с Рафаел Надал, Новак Джокович и Анди Мъри и имало възможност някой от тях да се присъедини с покана в последния момент.

Първата „уайлд кард“ е получил австрийският ветеран Юрген Мелцер, който е печелил два пъти титлата във Виена..

Оливие Жиру

"Уест Хям" спря "Челси"

Отборите на "Уест Хям" и "Челси" завършиха 0:0 в лондонския сблъсък от шестия кръг на Висшата английска лига, игран на “Лондон Стейдиъм”. Тимът на Маурисио Сари имаше предимство през целия мач, но не създаде толкова много положения, като най-чистите бяха пропуснати от влезлия като резерва Алваро Мората.  "Челси" бързо пое контрол върху срещата на..

публикувано на 23.09.18 в 21:46
Роберто Донадони

Легендарен италианец селекционер на Япония

Бившият селекционер на Италия Роберто Донадони е пред подписване на контракт с федерацията на Япония, съобщава "Гадзета дело Спорт". Специалистът вече е отлетял за Далечния изток, където ще проведе заключителни преговори с японците. Легендарният халф на "Милан" може да стане вторият италианец, който води представителния отбор на Япония след Алберто..

публикувано на 23.09.18 в 21:32
Отборът на ПСВ

ПСВ Айндховен унижи "Аякс"

Отборът на ПСВ (Айндховен) смаза състава на "Аякс" с 3:0 и се откъсна с 5 точки пред гранда от Амстердам на върха в класирането. ПСВ има само победи след 6-ия кръг и впечатляващата голова разлика 24:3. Интригата в двубоя изчезна още до почивката. Домакините вкараха трите си гола в рамките на 14 минути и отговориха подобаващо на критиките след..

публикувано на 23.09.18 в 21:28
Гонсало Игуаин

"Милан" прави 2:2 с "Аталанта"

Отборите на "Милан" и "Аталанта" завършиха при резултат 2:2 в мач от петия кръг на Серия "А" на стадион "Сан Сиро" в Милано. Гонсало Игуаин беше точен още във втората минута. Гол с глава на Бонавентура в 20-ата минута беше отменен с ВАР. Гредата спаси гостите в 40-ата минута след нов удар с глава на Бонавентура. Гомес изравни в 54-ата минута...

публикувано на 23.09.18 в 21:21
Футболистите на

"Лацио" разгроми "Дженоа"

Отборът на "Лацио" разгроми с 4:1 като домакин в Рим състава на "Дженоа", записвайки трета поредна победа в италианското футболно първенство. Домакините поведоха още в 7-ата минута след гол на Кайседо.  В 23-ата минута Чиро Имобиле направи резултата 2:0.  В началото на втората част Пятек върна един гол за Дженоа, но малко по-късно Милинкович-Савич..

публикувано на 23.09.18 в 21:05

"Байер" Леверкузен с първа победа в Германия

Отборът на "Байер" Леверкузен постигна първа победа във футболното първенство на Германия, след като победи с 1:0 тима на "Майнц" с 1:0 в среща от четвъртия кръг на Бундеслигата. Единственият гол за успеха на домакините реализира Кай Хаверц 62-ата минута след асистенция на Юлиан Брандт. Гостите от провинция Райнланд-Пфалц не можаха да отвърнат на..

публикувано на 23.09.18 в 20:59
Петер Чех

"Арсенал" с четвърта поредна победа в Англия

С две попадения в рамките на 180 секунди през второто полувреме отборът на "Арсенал" победи с 2:0 състава на "Евертън" в последен мач от шестия кръг на Висшата лига на Англия. Четвъртата поредна победа изкачи "Арсенал" на шесто място в класирането с 12 точки, на шест зад лидера "Ливърпул". "Евертън" остава 12-и с 6 точки. През първото полувреме гостите..

публикувано на 23.09.18 в 20:36