Изабелла Шиникова с нов успех в Биариц

Изабелла Шиникова
Снимка: БФТ

Българката Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове във френския град Биариц с награден фонд 80 хиляди долара.

Квалификантката Шиникова елиминира на старта на основната схема шестата поставена Лаура Зигемунд (Германия) с 3:6, 6:4, 7:6(0).

26-годишната софиянка надделя над бившата номер 27 в света след 2:46 часа игра, като в решаващия трети сет тя пропиля аванс от 3:0 гейма, но в последствие беше безапелационна в тайбрека.

С успеха Шиникова заработи 15 точки за класацията на УТА и 1216 долара, а за място на четвъртфиналите ще срещне Кимбърли Цимерман от Белгия.

Друга българка Елица Костова ще започне участието си в надпреварата по-късно днес. Тя ще срещне водачката в схемата Карина Витхьофт (Германия),

Неймар носи нова победа на Бразилия

Отборът на Бразилия постигна минимален успех с 1:0 над Уругвай в приятелски мач, игран на стадион ,,Емирейтс“. Единственото попадение в мача отбеляза капитанът на петкратните световни шампиони Неймар. Нападателят реализира от дузпа в 76-та минута, отсъдена за нарушение на Диего Лаксалт срещу Данило...

публикувано на 17.11.18 в 10:54

Аржентина надигра Мексико в контрола

Рамиро Мори се разписа с глава през първото полувреме, а Исак Брисуела си вкара автогол през второто за победа на Аржентина с 2:0 срещу Мексико в контролна среща по футбол, играна в Кордоба. Защитникът на Виляреал откри резултата минути преди почивката, когато получи пас от Пауло Дибала от пряксвободен удар и беше точен с глава. В 82-та минута това..

публикувано на 17.11.18 в 10:52

Националите категорични: Изиграхме най-добрия си мач

Футболистите от националния ни отбор изразиха мнение след равенството 1:1 с Кипър, че това е бил най-добрият мач на България в последните години. След спечелената точка нашите продължават да делят първото място в 3-та група на 3-та дивизия в турнира Лига на Нациите с отбора на Норвегия. Ивелин Попов: "Бяхме доста афектирани след края на мача. От..

публикувано на 17.11.18 в 07:28
Петър Хубчев

Петър Хубчев доволен от нашите

Селекционерът на националния ни отбор по футбол Петър Хубчев призна, че е доволен от представянето на нашите срещу Кипър, но не и от равенството 1:1. "Откакто аз съм национален селекционер това е един от мачовете, в който показваме най-голямо мъжество и най-голям хъс. Разбира се, ние си имаме нашите възможности и нашите граници. Трябва да прибавяме и..

публикувано на 17.11.18 в 07:25

Холандия се разправи със световните шампиони

Холандия победи с 2:0 световния шампион Франция в Амстердам и запази надежди за първото място в група 1 в елита на Лигата на нациите на УЕФА. Въпитаниците на Роналд Куман имаха превъзходство през по-голямата част от мача и заслужено стигнаха до успеха. Домакините поведоха в края на първото полувреме, когато след лошо изчистване в наказателното поле на..

публикувано на 17.11.18 в 07:23
Джокович е без загубен сет в Лондон.

Джокович с 3 от 3 в Лондон

Водачът в световната ранглиста  Новак Джокович записа трета победа във финалния турнир на АТП в Лондон. Петкратният шампион в надпреварата Джокович се наложи над петия в схемата Марин Чилич (Хърватия) със 7:6(7), 6:2 и завърши на първото място в група "Густаво Куертен" с пълен актив. Белградчанинът взе оспорваната първа част с тайбрек, в който спаси..

публикувано на 17.11.18 в 07:22

Националният отбор по футбол на България завърши наравно 1:1 с Кипър

Националният отбор по футбол на България завърши наравно 1:1 с Кипър  в Никозия , в предпоследен мач от 3-та група на 3-та дивизия на турнира Лига на нациите.  Гол  за домакините на Захариу в 24-тата минута. Николай Димитров изравни от дузпа в 89-тата минута В другият мач от нашата група Словения - Норвегия  1:1. Кръг преди края начело в класирането..

публикувано на 16.11.18 в 23:39