Димитър Кузманов отстъпи след обрат в Баня Лука

Димитър Кузманов
Снимка: БФТ

Националът за Купа „Дейвис“ Димитър Кузманов отпадна на осминафиналите на чалънджъра в босненския град Баня Лука, който е с награден фонд 85 000 евро и гостоприемство.

Втората ни ракета спечели първия сет, но загуби от Алесандро Джанеси от Италия след 6:2, 2:6, 2:6 след час и 49 минути игра.

Кузманов проби за 3:1 след топка в аут на съперника. В осмия гейм Мико реализира втория си сетбол.

В следващия сет Джанеси проби в началото, но Кузманов веднага върна брейка за 1:1. Последва серия на италианския левичар до 5:1 и той лесно изравни частите.

Българинът допусна отново пробив в откриващия сет на заключителната част и отново го върна тутакси. С добра къса топка Джанеси направи нов брейк за 3:2. До края Кузманов не успя да вземе повече нито гейм.

За представянето си на единично пловдивчанинът заслужи 8 точки за световната ранглиста, където е на 282-о място, както и 1460 евро от наградния фонд.