Саймън Йейтс продължава да води в Обиколката на Испания

Саймън Йейтс се приближи до спечелване на колоездачната обиколка на Испания, след като вече има преднина от минута и 38 секунди пред Алехандро Валверде след 19-ия етап от престижното състезание.

Британецът остана на втори място в днешната част от надпреварата - 154.4 километра между Леида и Ла Рабаса. Йейтс финишира на пет секунди зад победителя Тибо Пино от Франция, чието време е 3.42:05 часа. Трети в петък се нареди холандецът Стивън Круйсвайк, на 13 секунди зад Пино.

В генералното класиране Саймън Йейтс има общо време от 76.44:41 часа, а завършилият на осмо място днес Валверде е на 1.38 минути зад водача. Стивън Круйсвайк е на минута и 58 секунди на трета позиция до момента.

Обиколката на Испания завършва в неделя в Мадрид.

Мей Махлангу

Новата звезда на "Лудогорец": "Ботев" си беше написал добре домашното

Новото попълнение на "Лудогорец" Мей Махлангу вкара един от головете за обрата при визитата на "Ботев" (Пловдив) с 3:2, а след срещата от деветия кръг на Първа професионална футболна лига заяви, че се чувства щастлив в новия си отбор и се стреми да се подобрява с всеки мач. "Бях на скамейката, беше много труден мач. "Ботев" си беше написал..

публикувано на 24.09.18 в 00:48
Теодор Тодоров

Напрежението ни дойде в повече, смята Теодор Тодоров

Напрежението е попречило на волейболистите ни да се представят по-добре в мачовете от световното първенство. В това е убеден центърът на нашите национали Теодор Тодоров. "Напрежението в отбора дойде малко повече. След като стана ясно, че не можем да продължим, беше важно да победим за световната ранглиста. Има за какво да съжаляваме. Не бяхме в толкова..

публикувано на 24.09.18 в 00:42

"Лион" и "Марсилия" правят голово шоу

Отборът на "Олимпик" Лион срази този на "Олимпик" Марсилия с 4:2 в дербито от шестия кръг на френската Лига 1 и се изравни по точки с него във временното класиране. Хосем Аоуар (27) отбеляза първия гол след асистенция на Н‘Домбеле, но една от звездите на гостите Флориан Товен (39) изравни след пас на Пайе. Головата фиеста продължи след почивката с..

публикувано на 24.09.18 в 00:39
Теодор Салпаров

Салпаров: Късно започнахме да играем

"Твърде късно започнахме да играем. Бяхме безобразни в първите две части, а това е типично българска черта". Това призна след загубата от Канада с 2:3 либерото на българския национален отбор по волейбол Теодор Салпаров. "Все пак вкарахме мача в тайбрек, защото проявихме характер. Жалко, че не победихме в петия гейм, след като не ни се случва често да..

публикувано на 24.09.18 в 00:35
Лионел Меси

"Барселона" с първа издънка за сезона

Шампионът на Испания по футбол Барселона направи първа грешна стъпка от началото на новия сезон, след като в мач от петия кръг завърши 2:2 като домакин на "Жирона". Домакините играха цяло второ полувреме с човек по-малко, тъй като в 35-ата минута бранителят Клемен Ленгле получи директен червен картон за удар с лакът в лицето на съперников играч. Срещата..

публикувано на 24.09.18 в 00:31
Пламен Константинов

Пламен Константинов: Късно се събудихме

Селекционерът на националния ни отбор по волейбол Пламен Константинов бе разочарован от загубата на България с 2:3 гейма от тима на Канада във втората фаза на световното първенство, което се провежда у нас и в Италия. "Не трябваше да изиграем два такива гейма. Не може да чакаш две части и после да се събудиш. Вкарахме мача в тайбрек и рискувахме. Това е..

публикувано на 24.09.18 в 00:27
Кристиано Роналдо

Роналдо с нов гол за "Ювентус"

С голове на Кристиано Роналдо и Федерико Бернардески в последните 10 минути "Ювентус" победи с 2:0 "Фрозиноне" като гост в последен мач от петия кръг на Серия "А". Победата остави шампионите начело в класирането с пълен актив от 15 точки, докато "Фрозиноне" е на предпоследното 19-о място в подреждането без спечелена точка и без отбелязан гол до момента...

публикувано на 23.09.18 в 23:45