"Лудогорец" обърна "Верея" в края

"Лудогорец" победи трудно с късен обрат след почивката от 0:1 до 2:1 у дома срещу "Верея" в двубой от осмия кръг в Първа лига. Преди почивката "зелените" имаха пълно превъзходство, но не успяха да достигнат до гол. Неточни удари на Сисиньо, Вандерсон и Джоди Лукоки не намериха целта зад Георги Георгиев.

Пет минути преди почивката аутсайдерът в елита изненадващо поведе в резултата. Антон Огнянов се разписа след прецизен удар от фаул. Това е първо попадение в полза на "Верея" през новия сезон. В 45-ата минута шут на Клаудиу Кешерю със задна ножица премина над вратата на старозагорци.

Втората част започна с натиск за шампионите. Лукоки и Марселиньо на два пъти пропуснаха да върнат "Лудогорец" в двубоя. Влезлият като резерва поляк Якуб Шверчок също в два поредни случая не успя да запише името си сред голмайсторите.

В 78-ата минута логичното се случи и Антон Недялков с удар от около 20 метра изравни резултата. Само три минути след това Марселиньо с левия крак фиксира пълния обрат в двубоя на "Лудогорец Арена".

След тази победа отборът от Разград има актив от 17 точки на второ място в класирането. "Верея" все още е само с две точки и без нито една победа на 14-та позиция в Първа лига.

"Лудогорец" - "Верея"  2:1
0:1 Антон Огнянов 40

1:1 Антон Недялков 78

2:1 Марселиньо 82

"Лудогорец": Ренан, Антон Недялков, Сисиньо, Натанаел, Козмин Моци, Густаво Кампаняро (60-Якуб Шверчок), Светослав Дяков, Марселиньо, Вандерсон, Джоди Лукоки (72-Димо Бакалов), Клаудиу Кешерю (85-Яцек Горалски)

"Верея": Георги Георгиев, Теофилос Курупис, Иво Иванов, Илия Мунин, Емин Ахмед, Билел Малек, Милен Танев (65-Сейдина Диара), Майкъл Тевия (76-Елиаш), Ндомбоу Александер, Антон Огнянов, Милан Вушурович (84-Станислав Маламов)