Волейболистите си го върнаха на Пуерто Рико

България записа втора победа в Група D на Световното първенство по волейбол, което се провежда в Италия и България. Националите ни победи безапелационно Пуерто Рико с 3:0 пред погледа на президента на Световната волейболна федерация Ари Граса.

За България срещата започнаха Светослав Гоцев, Николай Учиков, Георги Сеганов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев и либеро Теодор Салпаров. Стартовата шестица за Пуерто Рико бе Пабло Гузман, Анхел Перес, Маурис Торес, Секуел Санчес, Джонатан Родригес, Джеси Колон и либеро Арнел Кабрера Ривера.

Срещата започна изключително оспорвано, като резултатът ле изравняван 6 пъти, като изравнителната точка за Пуерто Рико при 6:6 дойде след видео повторение. България поведе с 2 точки при първото техническо прекъсване - 8:6, след точка на Николай Пенчев от начален удар. След прекъсването националите ни продължиха с добрата си игра и с отлични атака започна да увеличава преднината си, която достигна до 7 точки при второто техническо прекъсване с ас на Валентин Братоев. До края на първата част домакините нямаха проблеми и я спечелиха с 25:16.

Гостите започнаха по-добре втората част и поведоха с 2 точки при 3:1 и 4:2, но след чудесна атака на Валентин Братоев и блокада на Светослав Гоцев България изравни. Пуерто Рико отново дръпнаха с 2 точки, но националите не само изравниха при 7:7, но и поведоха при първото техническо с 8:7 след видео повторение. България продължи да увеличава преднината си, която стана 4 точки при второто техническо прекъсване - 16:12. Домакините поведоха с 5 точки при 21:16 с ас на Николай Пенчев и треньорът на гостите Осуалд Камерон поиска почивка. След нея Николай Пенчев реализира нов ас. До края на гейма българите бяха безгрешни и взеха втората част с 25:18

След две равенства в началото на третата част България поведе с 2 точки, но Пуерто Рико веднага изравни. Последва още едно равенство и гостите поведоха с 2 точки при 7:5 и Пламен Константинов поиска почивка. След нея със сгрешен сервиз и две страхотни блокади на националите ни България водеше с 8:7 при първото техническо прекъсване. Домакините продължиха с добрата си игра и при второто техническо прекъсване вече водеха с 16:11. Националите ни допуснаха гостите да намалят изоставането си до 2 точки при 23:21 и Пламен Константинов взе прекъсване. След него България реализира две поредни точки и спечели гейма с 25:21 и съответно мача с 3:0.

В класирането в групата лидери са Полша и Иран с по 6 точки от две победи в два мача и геймово съотношение 6:1, пред България също с 6 точки, но след 3 мача и геймово съотношение 7:3, следват Финландия с 3 точки от 2 мача, Куба има 0 точки от 2 мача и геймово съотношение 2:6, а последен е тимът на Пуерто Рико без точка след 3 загуби от 3 мача и без спечелен гейм.

Срещите в групата продължават утре. В 17.00 часа играят Иран и Куба, а от 20.30 часа е двубоят между Полша и Финландия.