Сестри Стоеви победиха вторите в света и са на полуфинал

Българките Габриела и Стефани Стоеви записаха най-доброто си класиране за сезона, като стигнаха полуфиналите на двойки жени на турнира от Световните суперсерии 1000 по бадминтон в Чанчжоу (Китай), който е от най-високата категория „Уърлд Тур Супер 1000“, и е с награден фонд 1 милион долара.

Сестрите победиха третите в схемата и втори в световната ранглиста Цинчън Чън и Ифан Цзя от Китай с 21:19, 16:21, 21:19 след 65 минути игра. Това е най-значимия успех в кариерата на европейските шампионки. Той ги връща в топ 10 в световната ранглиста през следващата седмица.

В решителния трети гейм Стоеви натрупаха аванс до 14:6, но азиатките намалиха преднината им на само на 2 точки при 16:18. Габриела и Стефани се мобилизираха, стигнаха до 20:16 и реализираха четвъртия си мачпойнт.

За достигане до финала Стоеви ще трябва да победят и осмите поставени Маю Мацумото и Уакана Нагахара, които отстраниха своите сънароднички и световни №1  Юки Фукушима и Саяка Хирота в 3 гейма.