Сърбия не даде шанс на домакина Италия на Световното първенство

Ивович преодолява блокадата на Италия.

Сърбия спечели с категоричното 3:0 (25:15, 25:20, 25:18) срещу съдомакина Италия в мач от група "J" на Световното първенство по волейбол при мъжете.

В Торино сърбите не оставиха никакъв шанс за "адзурите" и приключиха двубоя само за 82 минути пред близо 12 хиляди зрители в "Пала Алпитур".

Най-резултатен за победителите стана Александър Атанасиевич с 19 точки, докато Даниеле Мацоне се отличи с 10 точки за тима на Италия.

По-късно днес Сърбия ще играе срещу световния шампион от 2014 година Полша в друг мач от група "J" на Мондиал 2018.

Бразилия превъзмогна изоставане от 2:0 гейма срещу Русия и спечели мача с 3:2 в първа среща от група „I“ на третата фаза на Световното първенство по волейбол – (20:25, 21:25, 25:22, 25:23, 15:12).