от 07.00 часа

Бержерон с хеттрик за „Бостън“ срещу „Отава“

Патрис Бержерон получи каубойска шапка от фен, след като наниза третия си гол.

Нападателят Патрис Бержерон реализира хеттрик, като първото му попадение дойде едва 30 секунди след началото на мача за втората победа на „Бостън Брюинс“ през сезона. Туука Раск спаси 28 удара и помогна за успеха на тима с 6:3 над „Отава“ в Националната хокейна лига на САЩ и Канада..

Бержерон освен трите шайби записа и една асистенция, а Дейвид Пастарнак вкара два гола и подаде за още два. Крис Уагнър също се разписа, а Брад Маршанд подаде три пъти и вече е със 7 асистенции от началото на сезона.

Предишният успех на „Бостън“ беше в мача на откриването на сезона- 7:0 срещу „Вашингтон".

„Анахайм Дъкс“ излезе еднолично начело в НХЛ след победата с 3:2 над „Детройт Ред Уингс“ след изпълнение на наказателни удари.

Патоците до момента са с баланс 3 успеха от 3 мача. Новобранецът Трой Тери вкара единствената дузпа, а вратарят Джон Гибсън спаси 19 удара, както и три пъти при наказателните удари.

Якоб Силфверберг изравни за 2:2 в 8:29 минута на третия период, а Хампус Линдхолм направи 1:1 във втория. Гостите на два пъти повеждаха- чрез Тайлър Бертуци в 31:06 и чрез Дарън Хелм в 10-ата минута на втората третина.