Иван Петков: Блестим с отборната си игра

Снимка: ФИВБ

Треньорът на волейболистките ни Иван Петков изрази задоволство от постигнатото от отбора през това лято, в което тимът се класира за Лигата на нациите догодина и завърши световното първенство в Япония с 4 победи и 5 загуби.

След успеха над Азербайджан с 3:0 в последния двубой в Осака той заяви: „Показахме отбор и игра, която цяло лято е нашият коз. Без да блестим с определени хора, блестим като отбор. След този тежък мач вчера с Тайланд момичетата покаха характер и волеви качества, от което в тежките мачове на моменти се скривахме. А трябва във всеки един момент да не губим дух и увереност в това, което можем. Разговарях с доста специалисти тук на световното и те са на мнение, че нашият отбор е от добре организираните. За серията от допуснати наши грешки ще си направя анализ за себе си, но това го правят и водещите отбори. В този тежък момент обаче показахме, че вярваме в себе си и можем да решим дори и една такава ситуация. Вървим по нашия план за развитието на отбора, но ако трябва да бъде честен, чисто спорто-технически имам още забележки.  Не съм максимално доволен от някои фази в играта, но може би не ни достигна време, за да реализираме до край идеите си. Държа да подчертая обаче, благодаря на момичетата, те се представиха прекрасно това лято.

Проблемът на световно първенство бе, че досега не сме играли мачове срещу такива съперници и не  знаехме чисто психологически как ще реагира отборът тук като цяло. Може би повече се ядосвам за мача с Турция, в който можеше да вземем нещо и дори да спечелим. Също така и за мача с рускините, срещу тях можем да играем още по-силно. Предстои ни тежка следваща година, имам идеи и проекто анализи за развитието на отбора и ще ги коментираме с ръководството на федерацията. И се надявам догодина Лигата на нациите да ни бъде не само добър опит, но и да направим едно хубаво класиране и така да имаме добър старт за олимпийската квалификация“.