Федерер продължава защитата на титлата в Шанхай

Федерер отново трябваше да играе 3 сета.

Двукратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Мастърс 1000" в Шанхай с награден фонд 7 милиона долара.

Водачът в схемата Федерер победи финалиста от 2016 година Роберто Баутиста Агут (Испания) с 6:3, 2:6, 6:4 и продължава да защитава титлата си.

37-годишният швейцарец взе първия сет с единствен пробив в четвъртия гейм, а на старта на втората част той реализира нов брейк, но допусна обрат в нея.
В решаващия трети сет Федерер проби за 5:4, след което без проблеми затвори мача при собствен сервис.

Така швейцарецът, който е втори в световната ранглиста в момента, записа 37-а победа в 43-ия си мач за сезона.

За място на полуфиналите той ще срещне осмия поставен Кей Нишикори (Япония), който елиминира Сам Куери (САЩ) със 7:6(7), 6:4.