Федерер продължава защитата на титлата в Шанхай

Федерер отново трябваше да играе 3 сета.

Двукратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Мастърс 1000" в Шанхай с награден фонд 7 милиона долара.

Водачът в схемата Федерер победи финалиста от 2016 година Роберто Баутиста Агут (Испания) с 6:3, 2:6, 6:4 и продължава да защитава титлата си.

37-годишният швейцарец взе първия сет с единствен пробив в четвъртия гейм, а на старта на втората част той реализира нов брейк, но допусна обрат в нея.
В решаващия трети сет Федерер проби за 5:4, след което без проблеми затвори мача при собствен сервис.

Така швейцарецът, който е втори в световната ранглиста в момента, записа 37-а победа в 43-ия си мач за сезона.

За място на полуфиналите той ще срещне осмия поставен Кей Нишикори (Япония), който елиминира Сам Куери (САЩ) със 7:6(7), 6:4.

Свързани новини
Новак Джокович

Джокович записа 15-а поредна победа

Трикратният шампион Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс 1000" в Шанхай с награден фонд 7 милиона долара. Поставеният под номер 2 Джокович се наложи над 16-ия в схемата Марко Чекинато с 6:4, 6:0 и..

публикувано на 11.10.18 в 13:02

Русия ще приеме световното по волейбол за мъже

Русия ще бъде домакин на Световното първенство по волейбол за мъже през 2022 година. Това обяви Международната федерация по време на 36-ия конгрес на централата в мексиканския курорт Канкун. "Много сме развълнувани, че ще си партнираме с Русия за..

публикувано на 16.11.18 в 12:28
Севда Асенова (в червен екип) спечели с 5:0 съдийски гласа.

Втора победа за България на световното по бокс за жени

Севда Асенова започна с победа световното първенство по бокс за жени в Делхи, Индия.  В категория до 48 кг европейската ни шампионка от София 2016 спечели с пълното единодушие на съдиите (5:0) мача си от първия кръг срещу австралийката Марине Кармело..

публикувано на 16.11.18 в 12:24
Даниел Иванов-Аоияма

Четвърта поредна победа на Даниел Николов

Българинът Даниел Иванов-Аоияма спечели четвърти пореден двубой на последния за сезона класически турнир по сумо "Кюшю башьо" във Фукуока. "Синята планина" успя да извади от равновесие съперника си Таканошо с техниката "хикиотоши". 197-килограмовият..

публикувано на 16.11.18 в 11:52
Юлия Стаматова

Юлия Стаматова отпадна в Анталия

Българката Юлия Стаматова приключи участието си на турнира по тенис в Анталия, Турция, на четвъртфиналите. Втората поставена в схемата отстъпи на 17-годишната Камила Рахимова от Русия с 0:6, 4:6. Срещата продължи час и 19 минути игра...

публикувано на 16.11.18 в 11:31

Без Везенков "Олимпиакос" загуби в Евролигата

Българският национал Александър Везенков не игра, а в негово отсъствие "Олимпиакос" допусна драматична загуба със 72:73 като домакин от "Фенербахче" в балканското дерби от седмия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Двата отбора изиграха много..

публикувано на 16.11.18 в 10:57
Александър Георгиев след шайбата, която е на стика на Комаров от

Александър Георгиев игра една третина в дербито на Ню Йорк

Антони Бувие записа първи хеттрик в кариерата си в лигата и помогна на "Айлъндърс" да спечели дербито на Ню Йорк срещу "Рейнджърс" със 7:5 в Националната хокейна лига. Валтери Филпула добави 3 асистенции, а вратарят Томас Грайс парира 36 удара. Това..

публикувано на 16.11.18 в 10:34
Димитър Иванов (в синьо трико) започва срещу грузинец.

Трима борци започват на световното в Букурещ

Трима наши борци започват днес участието си на световното по борба за младежи и девойки до 23 г. в Букурещ (Румъния). В категория до 65 кг на свободния стил Димитър Иванов, европейски вицешампион до 23 г. за 2016-а, излиза срещу грузинеца Едеми Болкадзе,..

публикувано на 16.11.18 в 10:10