Сестрите Стоеви са четвъртфиналистки в Холандия

Поставените под номер 1 в схемата Габриела и Стефани Стоева се класираха за четвъртфиналите на турнира по бадминтон от сериите "Супер 100" в Алмере (Холандия) с награден фонд 75 хиляди долара.

Еропейските шампионки победиха без проблеми представителките на домакините Милу Лугтерс и Алиса Тиртосентоно с 21:13 и 21:8 за 28 минути.

Следващите съпернички на сестри Стоеви са петите поставени канадки Рейчъл Хондерич и Кристен Цай.

Мъжката двойка Димитър Янакиев и Алекс Влаар изигра страхотен мач, но загуби във втория кръг. Българите отстъпиха късно снощи пред четвъртите поставени Йонас Ралфи Янсен и Джош Цурвоне (Германия) с 21:19, 10:21, 19:21 за 50 минути.

Диего Симеоне

Ас на "Атлетико" Мадрид готов за игра срещу "Борусия"

Старши-треньорът на испанския футболен клуб "Атлетико" (Мадрид) Диего Симеоне ще може да разчита на тарана Диего Коста и на защитника Стефан Савич за утрешното гостуване на "Борусия" (Дортмунд) в Шампионската лига. Двамата са готови за игра след контузии и ще бъдат на разположение на аржентинския специалист. Коста получи мускулно разтежение на аддукторите..

публикувано на 23.10.18 в 19:37
Садио Мане отново ще играе за

Клоп: "Цървена звезда" изживява мечтата си

Нападателят Садио Мане се завръща в състава на "Ливърпул", но полузащитниците Джордан Хендерсън и Наби Кейта ще пропуснат предстоящия мач с "Цървена звезда" от Шампионската лига, обяви мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп. Германският специалист добави, че Хендерсън и Кейта вероятно няма да могат да вземат участие и в двубоя с "Кардиф" през уикенда...

публикувано на 23.10.18 в 19:31
Шави Ернандес

Легенда на "Барселона" критикува остро Моуриньо

Бившият полузащитник на испанския футболен гранд "Барселона" Шави разкри, че не харесва тактиката на отборите, водени от Жозе Моуриньо. 38-годишният халф на катарския "Ал-Сад" изповядва офанзивен футбол и не симпатизира на отбранителните схеми, характерни за отборите, водени от Моуриньо. "Моуриньо обича дефанзивния футбол. Беше много трудно,..

публикувано на 23.10.18 в 19:25
Елица Костова

Елица Костова отпадна в Канада

Националката на България за "Фед Къп" Елица Костова отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Сагенай (Канада) с награден фонд 60 хиляди долара. Костова загуби от участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Джейда Бюи с 4:6, 3:6 за 84 минути. Българката пропиля аванс от 4:2 в първия сет, а във втората част..

публикувано на 23.10.18 в 19:00

БФС глоби "Левски" и ЦСКА София

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз наложи тежка санкция на "Левски" след загубеното с 1:2 дерби от "Лудогорец" в Разград. "Сините“ ще трябва да платят 3000 лева, както и да възстановят щетите на стадиона, а освен това кондиционният им треньор Енвер Чирич ще трябва да плати хилядарка и е със спрени права за една среща. Същото важи..

публикувано на 23.10.18 в 18:51

Петър Ванев - първият българин, изминал легендарната Пътека на Апалачите в САЩ

Първият българин, изминал легендарната Пътека на Апалачите в САЩ, Петър Ванев се завърна в началото на месеца в България. По време на прехода, който му отне повече от 3 месеца, русенецът изкачи 92 върха и измина общо 3500 километра. Петър Ванев тръгна по Апалачката пътека на първи юни и достигна финалната точка на прехода си - връх Бакстър,..

публикувано на 23.10.18 в 18:28
Каролине Вожняцки

Вожняцки записа първа победа в Сингапур

Водачката в „Бялата група“ на турнира на най-добрите осем тенисистки в Сингапур Каролине Вожняцки записа първа победа. Датчанката, която е шампионка от 2017-а в мастърса, се наложи във втория си мач след повече от два часа игра над Петра Квитова от Чехия със 7:5, 3:6, 6:2. Двете си размениха общо 11 пробива – шест от тях бяха в актива на..

публикувано на 23.10.18 в 17:14