Втори медал за България от Игрите: Мария Делчева си осигури поне сребро

Мария Делчева
Снимка: Личен архив

Тимът на "Алфа", в който играе българката Мария Делчева, се класира за финала в отборния турнир за смесени състави по бадминтон на младежките олимпийски игри в Буенос Айрес (Аржентина).

"Алфа" победи "Тета" със 110:90 и в спора за титлата ще срещне тима на "Омега" един час след полунощ българско време. Така българката си гарантира най-малко сребърен медал от надпреварата.

Мария Делчева игра два мача при победата на "Алфа" - на сингъл и на двойки жени заедно с Хасини Нусака Амбалангодаге (Шри Ланка). Българката и нейните съотборници спечелиха убедително срещата с 20 точки разлика за 84 минути.
Според регламента отборно във всеки мач се играят по 10 срещи и се сумират точките.

В спортната стрелба Кирил Киров участва в отборния смесен турнир на 10 метра пистолет заедно с германката Ванеса Зеегер. С общ резултат 754 точки двамата завършиха трети в квалификациите и влязоха в директните елиминации. На осминафиналите Киров и Зеегер победиха с 10:5 Кейтлин Николас (Франция) и Джеймс Андрю Джон Милър (Великобритания), с което си осигуриха място на четвъртфиналите. Следващите им съперници са Хуана Варгас Руеда (Колумбия) и Ян Лука Карщадт (Германия).

Четвъртфиналите, полуфиналите и финалите за бронза и златото са днес след 15.00 часа българско време.

Адриан с майка си Мариана Савова и треньора Ивайло Трайков.

Андреев: Тактиката ми беше да хвърля всичко в двойките, целя се в Топ 100 при мъжете

Заради травмата тактиката бе да хвърля всички усилия на двойки, което се оказа и успешен ход. Това заяви при пристигането си в София тенисистът Адриан Андреев, който на Младежките олимпийски игри спечели сребърен медал при дуетите заедно с Ринки Хиджиката (Австралия). „А партньора си не съм го избирал аз, жребият ми го отреди“, добави 17-годишният..

публикувано на 16.10.18 в 19:59
Единсон Кавани преодолява вратаря на Япония Хигашигучи.

Япония победи Уругвай в контрола

Отборът на Япония победи Уругвай с 4:3 в контролна среща, играха на стадион "Саитама" в едноименния град. Това бе трети пореден успех за новия селекционер на "самураите" Хаджиме Мориасу, който пое националния отбор на родината си след края на Световното първенство в Русия. Домакините демонстрираха атрактивен и нападателен футбол, който им донесе успех..

публикувано на 16.10.18 в 17:55
Жозе Моуриньо го заплашва наказание

Моуриньо обвинен в нецензурни думи на португалски

Футболната асоциация на Англия повдигна обвинения на мениджъра на "Манчестър Юнайтед" Жозе Моуриньо за използването на вулгарен език.  Управленското тяло на футбола в страната смята, че португалецът е изрекъл нецензурни думи, когато камерата се насочи към него веднага след драматичната победа на "Манчестър Юнайтед" с 3:2 над "Нюкасъл" в последния кръг от..

публикувано на 16.10.18 в 17:27
Габриел Донев

Габриел Донев във втори кръг в Анталия

Българинът Габриел Донев стартира с победа в основната схема на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. 22-годишният Донев победи убедително румънеца Разван Кодеску с 6:1, 6:2 за час и четвърт в мача от първия кръг между двамата квалификанти. Така той заработи 1 точка за световната ранглиста и 258..

публикувано на 16.10.18 в 17:11
Мачът

"Цървена звезда" ще съди "Екип"

Футболният клуб "Цървена звезда" възнамерява да съди френския спортен всекидневник "Екип", съобщиха сръбските медии. Изпълнителният директор на отбора от Белград - Стефан Пантович, е в Париж за консултация с адвокати за завеждане на съдебен иск срещу "Екип" заради информацията, че неназован служител на сръбския гранд е заложил сумата от 5 милиона евро за..

публикувано на 16.10.18 в 17:04
Симона Халеп

Симона Халеп пропуска турнира в Москва

Световната номер 1 Симона Халеп се оттегли от тенис турнира в Москва. Румънката страда от дискова херния и реши да си вземе почивка от надпреварата в руската столица, в опит да се възстанови за предстоящите финали на WTA в Сингапур от 22 октомври. ,,Опитах всичко по силите си, за да бъда готова за турнира, наистина имах желание“, заяви разочарованата..

публикувано на 16.10.18 в 15:45
Стефана Велкович от Сърбия атакува през блокадата на Италия.

Сърбия победи Италия и ще играе с Холандия на полуфинал

Отборът на Сърбия нанесе първа загуба на Италия на Световното първенство по волейбол за жени в Япония. Сръбкините се наложиха с 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 25:23) във втория си мач от Група „G“ в Нагоя. Основна заслуга за страхотния успех на тима имаше Тияна Бошкович, която реализира мачбола в 4-ия гейм и стана най-резултатна с 29 точки. Милена..

публикувано на 16.10.18 в 15:34