Четири златни медала за боксьорките ни в Ботевград

Стойка Петрова

Четири златни медала спечелиха българките от четвъртото издание на международен боксов турнир „Балкан 2018“ в Ботевград.

При девойки в категория до 57 кг. златен медал завоюва Марина Сивенова, като се наложи над рускинята Ангелина Глебова.

При жените в категория до 48 кг. Севда Асенова спечели златния медал, след като победи съперничката си от Румъния Стелута Дута с 4:0 съдийски гласа.

Световната шампионка Станимира Петрова също се класира на първо място след оспорвана среща срещу представителката на Румъния Лакрамиора Перижок.

Стойка Петрова получи приза за най-добра боксьорка при жените на турнира, след като във финалната си среща победи съотборничката Златислава Чуканова след 5:0 съдийски гласа.