от 12.00 часа

Япония победи Уругвай в контрола

Единсон Кавани преодолява вратаря на Япония Хигашигучи.

Отборът на Япония победи Уругвай с 4:3 в контролна среща, играха на стадион "Саитама" в едноименния град. Това бе трети пореден успех за новия селекционер на "самураите" Хаджиме Мориасу, който пое националния отбор на родината си след края на Световното първенство в Русия.

Домакините демонстрираха атрактивен и нападателен футбол, който им донесе успех и те реализираха цели четири гола. Такуми Минамино откри резултата в 10-та минута, преди Гастон Перейро да изравни в 26-та. Японците отново излязоха напред с гол на Юя Осако, но голмайсторът на Уругвай Единсон Кавани възстанови равенството малко след почивката.

Домакините продължиха да атакуват и реализираха нови две попадения, дело на Рицу Доан и Минамино, 15 минути преди края на редовното време Кристиан Родригес оформи крайното 4:3.

В друга контрола на азиатска земя Южна Корея и Панама направиха равенство 2:2 в Чеонан.