от 09.00 часа

Плишкова и Стивънс приключиха участие на турнира в Москва

Слоун Стивънс

Поставената под номер 2 Каролина Плишкова (Чехия) и третата в схемата Слоун Стивънс (САЩ) отпаднаха във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в руската столица Москва за Купата на Кремъл с награден фонд 932866 долара. Плишкова загуби от представителката на домакините Вера Звонарьова с 1:6, 2:6 за 71 минути. Номер 3 Слоунс Стивънс отстъпи пред квалификантката Онс Джабюр (Тунис) с 3:6, 2:6 за 62 минути.

На четвъртфиналите Джабюр ще играе срещу осмата в схемата Анет Контавейт (Естония), която елиминира Кристина Младенович (Франция) с 6:2, 7:6(3). Номер 5 Анастасия Севастова (Латвия) също достигна до четвъртфиналите след успех над Юлия Путинцева (Казахстан) със 7:5, 4:6, 6:4 за 2:25 часа. Следващата съперника на Севастова е Вера Звонарьова.

Шампионката от 2014 година Анастасия Павлюченкова (Русия) победи Валентини Граматикопулу (Гърция), "щастлива губеща" от квалификациите, със 7:5, 6:0 за 95 минути.