Григор Димитров отпадна на старта във Виена

Димитров поздравява Кукушкин след загубата.
Снимка: erstebank-open.com

Григор Димитров отпадна в първия кръг на турнира по тенис във Виена с награден фонд 2.198 милиона евро. Поставеният под номер 3 Димитров, който дебютира в надпреварата в австрийската столица, загуби от квалификанта Михаил Кукушкин (Казахстан) с 4:6, 6:4, 6:4 за 2:23 часа.

Българинът загуби подаването си в седмия гейм на първия сет, което се оказа достатъчно за Кукушкин, за да поведе в резултата. Димитров изравни, след като направи пробив в последния гейм на втората част.

В третия сет българинът загуби подаването си още в началото, а Кукушкин успя да поведе с 3:1. В десетия гейм Димитров поведе с 40:0 и пропусна три възможност да направи резултата 5:5. Казахстанецът удържа подаването си и затвори срещата при първия си мачбол.

Българинът наниза 10 аса, но направи цели 11 двойни грешки. Димитров, който е номер 10 в световната ранглиста на АТП, заработи 16 280 евро от наградния фонд.