Българин с гол в Русия

Николай Димитров е титуляр в руския "Урал"
Снимка: архив

Николай Димитров отбеляза гол при победата на "Урал" с 2:1 като гост на "Спартак" Москва в срещата от 13-ия кръг на руското футболно първенство.

В състава на домакините като титуляр започна Ивелин Попов, който можеше да открие в 26-ата минута, но негов опасен удар беше избит от вратаря Ярослав Годзюр.

Три минути по-късно Димитров, който игра цял мач, вкара след прецизно изпълнен пряк свободен удар.

Луис Адриано изравни в 74-ата минута за домакините, но след две минути Андрей Панюков донесе успеха на "Урал" с добавка отблизо с глава.

Попов беше заменен в 80-ата минута от Лоренцо Мелгарехо, но "Спартак" за първи път в историята си допусна четири поредни загуби като домакин в руския шампионат и с 19 точки заема шестото място в подреждането. "Урал" е осми с 16 точки. "Зенит" е лидер с 31 точки.