Холандия се разправи със световните шампиони

Холандия победи с 2:0 световния шампион Франция в Ротердам и запази надежди за първото място в група "А" в елита на Лигата на нациите на УЕФА. Въпитаниците на Роналд Куман имаха превъзходство през по-голямата част от мача и заслужено стигнаха до успеха, с който прекъснаха серията на "петлите" от 15 мача без загуба..

Домакините поведоха в края на първото полувреме, когато след лошо изчистване в наказателното поле на Стивън Н'Зонзи топката попадна в краката на Райън Бабел, той шутира, вратарят Юго Йорис изби, но Джорджинньо Вайналдум направи добавка за 1:0.

След почивката серия от силни изяви на Йорис остави на 3-4 пъти Франция в мача, но в добавеното време Френки де Йонг беше спънат в наказателното поле от Муса Дембеле и Мемфис Депай вкара отсъдената дузпа.

Холандия се нуждае от равенство в последния си мач срещу Германия, за да спечели първото място в групата.