от 07.00 часа

Фуркад спечели на 20 км, Синапов в топ 20 в Поклюка

Мартен Фуркад стреля без грешка.
Снимка: biathlonworld.com

Френският биатлонист Мартен Фуркад стана победител в индивидуалния старт на 20 км от първия етап за Световната купа по биатлон при мъжете в словенския зимен център Поклюка.

Второ място зае германецът Йоханес Кюн, за когото това е първи подиум в кариерата. Място в тройката намери и австриецът Симон Едер. Французинът спря хронометрите на 47:09.2 (без грешка в стрелбата), Кюн завърши с 4.2 секунди изоставане, Едер - с 19.7 сек.

Най-добре от българите се представи Антон Синапов, който се нареди на 19-а позиция на 2:10,4 минути след Фуркад с една грешка в стрелбата. След третата стрелба той беше седми, но допусна грешка на последното посещение на стрелбището.Така 25-годишният спортист от Чепеларе има вече 19 точки за Световната купа.

Красимир Анев и Владимир Илиев не се представиха на нужното ниво и завършиха съответно 49-и (на 3:43,3 минути след първия с 3 грешки) и 79-и (на 6:14,2 минути изоставане от шампиона с 6 пропуска на огневия рубеж)..