Наполи с труден успех в Италия

Карло Анчелоти

Отборът на Наполи спечели драматично с 1:0 при гостуването си срещу Каляри в двубой от 16-ия кръг в италианския футболен шампионат.
Гостите, които все още са в битката за титлата, трябваше да чакат до последните моменти на мача, за да спечелят нови три точки.
В 68-ата минута гредата попречи на нападателя Аркадиуш Милик да се разпише с глава, но логичното се случи в добавеното време от седем минути. Полският национал отбеляза решителното попадение във вратата на домакините, носейки драматичния успех в полза на Наполи.
Воденият от старши треньора Карло Анчелоти състав се намира на второ място в класирането до момента с актив от 38 точки. Неаполитанците изостават на осем точки зад лидера Ювентус, който късно снощи победи градския си съперник Торино с 1:0.
Каляри остана на 13-та позиция в Серия А със 17 спечелени точки.