Аталанта победи Лацио с гол в първата минута

Дуван Сапата бележи гола за Аталанта.

Отборът на Аталанта победи Лацио с 1:0 у дома в предпоследен мач от 16-ия кръг на Серия А.

На стадион „Атлети Адзури д‘Италия“ домакините поведоха още преди да е изтекла една минута, след като Дуван Сапата се възползва от грешка на централните бранители на „орлите“ при центриране отляво и отблизо преодоля вратаря Томас Стракоша.

И двата отбора имаха добри положения да стигнат до гол, но така и не успяха да ги реализират, преди да се стигне до 93-та минута, когато след центриране от фаул Франческо Ачерби изравни, но след консултация с ВАР реферът на двубоя отмени попадението за засада. В крайна сметка Аталанта стигна до успеха и се изкачи до шесто място в класирането с 24 точки. Лацио е една позиция по-нагоре с точка повече.

Тази вечер Болоня и Милан затварят 16-ия кръг на първенството от 21:30 часа българско време.