Болоня и Милан не си отбелязаха гол

За подобна намеса Бакайоко (в бяло) от Милан получи червен картон в Болоня.

Болоня и Милан завършиха 0:0 в последния мач от 16-ия кръг на Серия А. Милан владееше повече топката, но не успя да затрудни сериозно защитата на Болоня и срещата логично приключи без голове.

Двубоят бе и сблъсък между бившите съотборници в Милан, сега треньори на двата отбора - Филипо Индзаги на Болоня и Дженаро Гатузо на Милан.

Гонсало Игуаин и Чалханоглу имаха възможности за гол за Милан, но не успяха да нанесат завършващ удар.

Милан доигра мача в намален състав след втори жълт и червен картон на Теему Бакайоко в 76-а минута.

След този мач статуквото в класирането се запази - Милан е четвърти с 27 точки, а Болоня остана на в зоната на изпадащите - на 18-о място с 12 точки.  Води Ювентус с 46 точки, следван от Наполи с 38 и Интер с 32 точки.