Везенков записа победа в Евролигата срещу бившия си отбор

Александър Везенков игра седем минути срещу бившия си отбор Барселона при победата на Олимпиакос с 69:60 в баскетболната Евролига.

Българският баскетболист се отчете с 2 точки и 3 борби за успеха на гръцкия отбор като гост.

Никола Милутинов записа "дабъл-дабъл" за Олимпиакос - 18 точки и 14 борби. За Барселона се отличи Виктор Клавер с 13 точки, Пиер Ориола добави 10 точки.

Победата прати Олимпиакос на пето място в класирането, докато Барселона е едва на 10-о място, извън зоната на плейофите.

В дербито на кръга Фенерахче победи ЦСКА Москва със 79:75. "Фенерите" са еднолично начело в таблицата, докато ЦСКА е трети.

Московчани доминираха в началото и на почивката водеха с 12 точки. Турците подобриха играта си и наваксаха пасива в третата част. В последната четвърт отново имаше обрати, като ЦСКА водеше със 7 точки, но домакините успяха да обърнат развоя на срещата и да спечелят със силни изяви в последните минути.

Най-резултатен за Фенербахче бе Ян Весели с 19 точки, а Марко Гудурич добави 15. За ЦСКА се отличи Уил Клайбърн със 17 точки.