Академик бие след продължение в Самоков

Треньорът на Академик Бултекс - Асен Николов.
Снимка: Официален сайт на БФБ

Академик Бултекс победи Рилски спортист като гост с 98:87 след продължение в мач от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Гостите бяха по-концентрирани и свежи през първата четвърт и дръпнаха с 15 точки, но самоковци наваксаха 6 от тях до почивката. Сценарият се повтори и след почивката, като този път финалният щурм на самоковци даде резултат и в редовното време резултатът бе 75:75 след кош на новото попълнение Малик Дайм със сирената.

В продължението обаче гостите отново показаха по-голяма мобилизация и измъкнаха успеха.

Трима от играчите на тима, който отново е воден от Асен Николов, завършиха с по над 20 точки за победата. Питър Олисемека завърши с 22 точки и 18 борби, 21 добави Дайшон Найт, а 20 - капитанът Васил Бачев. Младен Виткович помогна с 15 точки, а с 14 и 7 асистенции се отчете Александър Груев.

За домакините над всички беше капитанът Йордан Бозов, който скоро ще навърши 40 години. Той наниза 23 точки, Дайм добави 18 точки и 11 борби.