от 15.00 часа

Олимпиакос с 11-а победа в Евролигата, Везенков игра 6 минути

Гръцкият тим Олимпиакос победи гостуващия Баскония (Испания) с 91:87 след продължение в среща от 17-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Редовното време завърши 80:80.

Българският национал Александър Везенков игра 6:29 минути за домакините и спечели една борба, но не успя да се разпише.

Испанците водеха през по-голямата част от двубоя, но Олимпиакос се бори до последно и с тройка на Костас Папаниколау три секунди преди края на редовното време прати мача в продължение. В добавените пет минути гърците спечелиха с 11:7 и записаха 11-ия успех в турнира.

За победителите Зак Лидей завърши с 23 точки и 9 борби, а Костас Папаниколау добави 22 точки и 6 борби.
Лука Вилдоса беше най-резултатен за Баскония с 19 точки. Венсан Поарие и Марселиньо Уертас добавиха по 17.

В испанското дерби защитаващият титлата си Реал (Мадрид) победи Гран Канария със 75:67. Реал е на второ място в класирането с 14 победи и 3 загуби.

Домакините водеха с 34:27 на почивката и с 56:52 след 30 минути игра, но Реал направи обрат след силна последна четвърт, която спечели с 23:11.

Серхио Люл завърши с 16 точки за Реал. Руди Фернандес добави 11, а Антъни Рандолф и Густаво Айон се отчетоха с по 10 точки. Албърт Оливър и Елиъс Баес бяха най-резултатни за Гран Канария с по 12 точки.