Григор Димитров срещу сърбин на Откритото първенство на Австралия

Първата ракета на България Григор Димитров ще започне участието си на Откритото първенство на Австралия с двубой срещу ветерана от Сърбия Янко Типсаревич.

Григор е поставен под №20 в схемата. Сърбинът води с 4-1 победи като последната бе със 7:6(6), 4:6, 6:3 през 2016-а година в Куийнс. Димитров спечели в Монте Карло през 2013-а, след като загуби първите си три мача срещу Типсаревич.
Типсаревич е бивш номер 8 в света, но не е играл професионален тенис от август 2017-а, когато загуби срещу Диего Шварцман на откритото първенство на САЩ.

При успех във втория кръг го очаква победителят от срещата Душан ЛАйович (Сърбия) - Пабло Куевас (Уругвай).

Първият поставен, който може да срещне Димитров е №9 в схемата Джон Иснър от Съединените щати. Хасковлията е в четвъртината на Рафаел Надал, с когото вече е играл два пъти в този турнир от Големия шлем и отстъпи след равностойни и зрелищни двубои. Двамата могат да се срещнат евентуално на четвъртфинал.

Турнирът в Мелбърн започва в понеделник, 14 януари. Миналата година Гришо стигна до четвъртфиналите и има а защитава 360 точки.