Пари Сен Жермен отпадна за Купата на Лигата след загуба у дома

Мбапе пази топката от защитника на Гинган Траоре.

Пари Сен Жермен отпадна изненадващо от турнира за Купата на Лигата във Франция, след като Гинган вкара две от отсъдените три дузпи за крайната победа с 2:1 като гост. Столичаните спечелиха последните пет издания на турнира, но този път ударът от наказателен удар на гостите в добавеното време ги остави без трофея.

Маркус Тюрам пропусна първата дузпа в полза на Гинган в 61-та минута, а Неймар вкара с глава за 1:0 само две по-късно. Йени Нбакото обаче изравни за гостите с втората дузпа в 81-та, а Тюрам бе точен в третата минута на добавеното време и опашкарите в класирането на френското футболно първенство отстраниха категоричния лидер в него.

Неймар, Единсон Кавани и Марко Верати получиха жълти картони в последните секунди на мача, когато протестираха за неотсъдена дузпа срещу италианския халф на парижаните.

Бордо се присъедини към Гинган на полуфиналите след победа с 1:0 срещу Льо Авър, а Монако надви Рен с 8:7 след дузпи. Страсбург пък победи с 2:1 Олимпик (Лион) във вторник.