Александър Логинов спечели спринта от СК по биатлон в Оберхоф

Александър Логинов от Русия спечели спринта на 10 км за мъже от Световната купа по биатлон в германския зимен Център Оберхоф.

26-годишният Логинов не допусна грешка в двете стрелби и измина трасето за 25:50.9 минути. За него това е първа индивидуална победа в кариерата.

Логинов донесе първи успех на руския биатлон от март 2018 година, когато Антон Шипулин триумфира в спринта в Контиолахти.

Лидерът в класирането за Световната купа този сезон Йоханес Тингес Бьо финишира втори на 25.2 секунди с една пропусната мишена.

Трети е Себастиан Самуелсон от Швеция с пасив от 36.8 секунди и без грешка в стрелбата.

Носителят на Световната купа Мартен Фуркад (Франция) остана седми с един пропуск и изоставане от 47.2 секунди.

От българите с най-предно класиране е Красимир Анев, който се нареди 41-и с две пропуснати мишени и на 2:34.4 минути след победителя.

Димитър Герджиков е 44-и с три грешки и изоставане от 2:41.1 минути, Антон Синапов е 58-и с три пропуска и пасив от 2:56.6 минути, а Владимир Илиев остана 77-и с пет грешки и на 3:44.6 минути.

Анев, Герджиков и Синапов се класират за утрешното преследване.

В състезанието участваха 105 биатлонисти.

В класирането за Световната купа води Йоханес Тингес Бьо с 482 точки, следван от Александър Логинов с 372 точки, Мартен Фуркад с 299 и други.
От българите Анев е 36-и със 70 точки, Илиев е 49-и с 30 точки, Синапов заема 57-ото място с 22 точки, а Герджиков е 73-и с 4 точки.