Лацио е първият четвъртфиналист за купата на Италия

Лацио

Лацио е първият четвъртфиналист в турнира за купата на Италия по футбол, след като разгроми с 4:1 като домакин тима на Новара в мач от петия кръг.

"Римските орли" вкараха и четирите си попадения още преди почивката. Луис Алберто откри резултата след 12 минути игра, а в 20-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Чиро Имобиле се нагърби с изпълнението и и пропусна, но при добавката успя да вкара за 2:0. Отново италианският национал бе точен в 35-ата минута, а в добавеното време на първата част Сергей Милинкович-Савич покачи на 4:0. През второто полувреме Лацио свали оборотите и това позволи на Новара да стигне до почетен гол чрез Умберто Еузепи в 49-ата минута.

На четвъртфиналите Лацио ще играе с победителя от мача в неделя между Интер и Беневенто.