от 21.00 часа

Ивет Горанова със злато в Хърватия

Шест медала спечелиха българските състезатели от международния турнир по олимпийско карате за състезатели до 21 години във хърватския град Самобор.

Златното отличие стана притежание на Ивет Горанова в категория 55 килограма. Бронзовата медалистка от световното първенство стигна до титлата след четири убедителни победи.

Сребърен медал при юношите в категория 55 килограма спечели Иван Петков. Петков стана и трети при кадетите в категория 52 килограма.

До бронзовите отличия стигнаха Андрей Тодоров (кадети, 63 килограма), Мартин Златев (юноши,61 килограма) и Васил Ривов (до 21 години, 67 килограма).

Надпреварата беше част от подготовката на отбора за предстоящото европейско първенство по олимпийско карате за кадети, юноши и състезатели до 21 години.

В турнира участваха 1399 състезатели от 24 държави и 212 клуба.