Манчестър Сити съкрати аванса на Ливърпул

Кевин де Бройне от Сити е спечелил въздушния двубой

Шампионът на Англия Манчестър Сити отново е само на 4 точки зад лидера във Висшата лига Ливърпул, след като победи с 3:0 като домакин Уулвърхямптън в последен мач от 22-рия кръг.

"Гражданите" решиха всичко в двубоя още през първото полувреме, в което взеха аванс от два гола, а бранителят на гостите Вили Боли бе изгонен с директен червен картон за грубо влизане в краката на Бернардо Силва.

В 10-ата минута Габриел Жезус откри резултата след подаване на Лерой Сане, а девет минути след това Боли бе изгонен, като така гостите трябваше да доиграят оставащите повече от 70 минути с 10 души.

Манчестър Сити се възползва от това и в 39-ата минута Жезус вкара втория си гол в мача, този път от дузпа.

През второто полувреме домакините намалиха оборотите, но въпреки това стигнаха до още един гол. Това се случи в 78-мата минута, когато капитанът на "вълците" Конър Коуди си отбеляза автогол.

В класирането Манчестър Сити е втори с 53 точки, докато водачът Ливърпул е първи с 57. Уулвърхямптън е на 11-а позиция с 29.