Джокович потегли по график в Австралия

Новак Джокович

Световният номер едно в тениса Новак Джокович започна с трисетова победа участието си на Откритото първенство на Австралия.

Сърбинът се наложи над преминалия през квалификациите американец Майкъл Крюгер с 6:4, 6:2, 6:2.

Джокович допусна пробив в третия гейм, но тутакси го върна. 31-годишният белградчанин направи решителен брейк за 5:3 и след това затвори частта на свой сервис.

В следващите два сета Ноле направи по два пробива в подаването на Крюгер и рутинно спечели двубоя.

Шесткратният шампион в Мелбърн завърши двубоя с 42 печеливши удари (6 аса) срещу 26 непредизвикани грешки (2 двойни).

Във втория кръг Джокович ще срещне в четвъртък Жо-Вилфрид Цонга. Французинът, който участва с „уайлд кард“, отстрани Мартин Клижан от Словакия с 6:4, 6:4, 7:6(5).

Сърбинът води с 16-6 победи. Първият им мач беше точно в Мелбърн – на финала през 2008-а, когато Новак спечели титлата в четири сета.

В друг мач от вечерната сесия №16 Милош Раонич от Канада победи надеждата на домакините Ник Кириос с 6:4, 7:6(5), 6:4.