Виктор Йосифов и Веро Волей на четвъртфинал в Европа

Йосифов се отчете с 9 точки в срещата.
Снимка: verovolley.com

Капитанът на национания отбор по волейбол Виктор Йосифов и неговият Веро Волей (Монца) се класираха на четвъртфинал на третия по сила евротурнир - Чалъндж къп..

Избраниците на Фабио Соли се наложиха като домакини над сръбския Цървена звезда (Белград) с 3:1 (25:20, 25:27, 25:19, 25:20) в двубой, изигран пред над 700 души в "Канди Арена".

В първия мач помежду им италианският тим надигра опонента с категоричното 3:0 гейма. Първи съдия на срещата бе българският рефер Игнат Митев.

Центърът изигра мача на много добро ниво и се отчете с 9 точки (1 блокада) за три гейма на терена и бе втори резулататност. Толкова записаха Томас Берета (1 ас, 3 блокади) и Донован Дзаворонок (1 ас, 1 блокада). Най-резултатен за победителите бе иранският национал Амир Гафур с 10 точки (2 блокади).
За сръбския гранд Милутин Нешич бе над всички с 21 точки (3 блокади).

Така на 1/4-финала Веро Волей ще се изправи срещу победителят от двойката Калцит (Камник) - Саво Волей (Куопио), който ще стане ясен утре.