ЦСКА-София с 1:1 в първата контрола с Бохум

Кристиян Малинов вкара изравнителния гол.
Снимка: Архив БНР

ЦСКА завърши наравно 1:1 срещу осмия във Втора Бундеслига Бохум в първата си контрола от зимната подготовка на лагера в Испания. Себастиан Майер откри резултата в 63-ата минута, а в 75-ата минута Кристиян Малинов изравни.

В началото на срещата ЦСКА създаде няколко възможности. Бодуров стреля с глава, но в аут. Малко след това Тиаго не намери целта с хубав удар от дистанция. В 15-ата минута и Бохум стигна до интересна ситуация. Вейланд сам срещу Черниаускас, но вратарят се намеси добре и спаси. В 30-ата минута Али Соу стреля по диагонала, а вратарят майсторски спаси.

На почивката нестор Ел Маестро направи няколко смени. В игра се появиха Данте Стипица, Стойчо Атанасов, Мауридес и завърналият се след контузия Рафаел Енрике. Германците сътвориха добра възможност в 57-ата минута, когато Ганвола завърши добра атака с удар, но Стипица спаси.

Бохум откри резултата в 63-ата минута чрез Себастиан Майер. Той се разписа след отлично изпълнение на пряк свободен удар. Само 120 секунди по-късно Мауридес направи сериозен пропуск, след като от непосредствена близост прати топката право в ръцете на Рейман.

В 75-ата минута Енрике намери Малинов в наказателното поле, халфът с красив диагонален удар намери целта за 1:1.
Следващата проверка на ЦСКА ще бъде на 20 януари срещу унгарския Академия Пушкаш.